arkadaşlar nedir bu niresh olayı bilen varsa açıklayabilirmi acaba
3 3

6 posts in this topic

clover yardımıyla yosemite kurdum ama birkaç arkadaş niresh yontemli kurulumları kur dediler ve driverları kendi kuruyormuş sorunsuzmuş indirdim verdikleri dosyaları .dmg şeklindeydi ama ben birtürlü boot edipde kuramadım yardımcı olucak varmı acaba daha sağlıklıysa niresh yöntemi ile kurmak isterim

Dostum öncelikle merhabalar. Niresh popüler bildiğimiz iatkos gibi sürücü ve bootloader kurulumlu bir hackintosh (bilgisayara kurulabilen mac / os x) dağıtımıdır. Bunun farkı ses, ağ gibi sürücüleri otomatik kurabilmesidir. USB diskinize win32diskimager ile veya önerdiğim transmac programı ile yazdırınız. Kendisi boot olacaktır. Yosemite sürümünde yanlışım yok ise 6'ya basarak clover ile ön yükleme / boot edebilirsiniz.

Vaktim oldukça ve buraya uğrayabildikçe yardımcı olmaya çalışacağım. Ben Türkçe forumu / bölümü görevlisiyim ve burayıda uzun süren girişimlerim sonucunda açtırdım (yani Türkçe kısmını). Dolayısıyla da ben ilgilenmeyi üstlendim. Bir yabancı sitede daha 2012'den bu yana kendi girişimlerim sonucu açtırdığım Türkçe bölümünde görevliyim eski ismi kexts . uzantısı önceki adı osx86 . uzantısı ve şimdiki adresi hackintoshosx . uzantısı. Reklam olmasın diye yazmıyorum :).

Yosemite sürümünün AMD desteği varmı şuan????

Yarın yayınlanacak.

Kemal bey merhaba,

Laptopuma Yosemite kurmayı planlıyorum. Dual boot olarak değil sadece Yosemite çalışacak şekilde kuracağım. Ancak Nireshin sitesi birbirine karışmış gibi görünüyor.

Bana hangi guide ı takip etmem gerektiğini söyleyebilir misiniz? En sonuncu image ve guide hangisidir? 

Kemal bey merhaba,

Laptopuma Yosemite kurmayı planlıyorum. Dual boot olarak değil sadece Yosemite çalışacak şekilde kuracağım. Ancak Nireshin sitesi birbirine karışmış gibi görünüyor.

Bana hangi guide ı takip etmem gerektiğini söyleyebilir misiniz? En sonuncu image ve guide hangisidir? 

Downloads --> Distro's --> Yosemite bu yıl çıkan, Maverick geçen yıl çıkan apple sistemidir :). Bu son ikiyi deneyebilirsiniz. Dağıtımları tıkladığınızda zaten orada hangi durumda hangi komut/kod gerekiyor yazmakta. Örnek hp laptop ise hp komutu vesayre. Deneyin basit. Bir yandan not edip veya bakarak kurulumu deneyebilirsiniz.