Mac OS X kurmak?
3 3

3 posts in this topic

Merhaba Kemal Hocam sizi Tnctr Tecnopath ve adını unuttuğum bir çok forumdan hatırlıyorum sizin yöntemlerinizle birden fazla defa kurulum yaptım 2 kere başarılı olsamda(kardeşimin ve dayımın bilgisayarıydı) hiçbir zaman kendi bilgisayarıma çalışan bir Mac OS kuramadım hazır sizi burada yakalamışken vazgeçtiğim bu sevdaya geri dönmek istiyorum :)

İntel Pclere kurmakta sorun yok ama AMD tarafında durum çok karışık ve başarılı kurulum daha gerçekleştiremedim bilgisayarımın donanımı şu şekilde;

AMD FX-6300 işlemci

Shappire HD7870 XT 2 GB 256Bit Ekran Kartı

Realtek ALC887 ses

Realtek RTL8168/8111 Lan
4 GB 1600Mhz Ram

250 GB Sata HDD

120 GB SSD

ve 8 GB FlashBellek

şuan halihazırda Windows 8.1 kullanıyorum dual bot olucak şekilde herhangi bir niresh dağıtımını bilgisayarıma kurmanın bir yolu varmıdır?

Kendi bildiğim kadarıyla ekran kartın desteklenmiyor -işlemcimiz aynı Windows ta süper hız ama OS kurmakta zorlandırıyor

Downloads --> Distro's --> Yosemite bu yıl çıkan, Maverick geçen yıl çıkan apple sistemidir  :). Bu son ikiyi deneyebilirsiniz. Dağıtımları tıkladığınızda zaten orada hangi durumda hangi komut/kod gerekiyor yazmakta. Örnek hp laptop ise hp komutu vesayre. Deneyin basit. Bir yandan not edip veya bakarak kurulumu deneyebilirsiniz.

AMD için ekstra işlem kurulumda customize/özelleştirde kernel varsa amd için olanı seçmek olacaktır ve gerektiğinde uygun işlemci komutunu girmektir (örnek hp dediğim gibi amd ve amdfx vb var).

Ekran kartınız için DSDT + kext vb yöntemleri araştırmanız gerekecektir. Kendiliğinden tanıma oranı çok düşük.