RTL8187b ve AMD uyumlu OS sürümü
2 2

4 posts in this topic

rtl8187b chipsetli wireless adaptörüm var .Daha önce Mavericks kurdum ama adaptörümü desteklemediği için sildim.Adaptörümümü ve sistemimi destekleyen Mac OS varmıdır ?

Sistem :AMD FX 6300 sixcore

Nvidia gt630 2gb

4gb ram

Downloads --> Distro's --> Yosemite bu yıl çıkan, Maverick geçen yıl çıkan apple sistemidir   :). Bu son ikiyi deneyebilirsiniz. Dağıtımları tıkladığınızda zaten orada hangi durumda hangi komut/kod gerekiyor yazmakta. Örnek hp laptop ise hp komutu vesayre. Deneyin basit. Bir yandan not edip veya bakarak kurulumu deneyebilirsiniz.

AMD için ekstra işlem kurulumda customize/özelleştirde kernel varsa amd için olanı seçmek olacaktır ve gerektiğinde uygun işlemci komutunu girmektir (örnek hp dediğim gibi amd ve amdfx vb var).

Size asus nano n10 usb kablosuz ağ adaptörünü öneririm. 10.8 sürücüsü 10.10 ile bile çalışmakta. AMD destekli yosemite muhtemelen yarın yayınlanacak burada Niresh tarafından. Bende ralink rt2870 çipsete sahip adaptör vardı anteni vardı ancak sıkıntılydı. Asus nano n10 öneriyorum size :). wikidevi sitesinden adaptör aratıp çipsetinin ne olduğunu öğrenebilir ve bu çipsete sürücü var mı araştırabilirsiniz. Örnek arama wikidevi asus n10 gibi.

Asus nano n10 adaptör rtl8188cu/cus çipsete sahip realtek. Çok güzel çalışıyor. Dizüstü sistemlere birebir.

Öncelikle geri dönüş için teşekkür ederim.2. Adaptörüm 1 gün içinde. Büyük ihtimal daha değiştiremicem. Yosemite sürümü rtl8187 desteklerimİ veya destekleyen başka sürüm varmıdır.Sağolun

Öncelikle geri dönüş için teşekkür ederim.2. Adaptörüm 1 gün içinde. Büyük ihtimal daha değiştiremicem. Yosemite sürümü rtl8187 desteklerimİ veya destekleyen başka sürüm varmıdır.Sağolun

Dostum bu sitede, hackintoshosx.com, insanelymac.com gibi sitelerin driver/downloads kısmında aratarak bak. Eğer çipsetin bağlantı tipini biliyorsanız (b/g/n) realtek downloads kımsından realtek com tw de bulabilirsiniz. Ben b/g/n olarak baktım yoktu, b/g olarak ise se modeli var. Mac değil sürücü desteği varsa çalışacaktır bunuda hatırlatayım :). Bu linux değilki çekirdekten destek versin :).

1 person likes this