Packard Bell EasyNote TS11HR
2 2

5 posts in this topic

Merhaba Kemal bey ben 10.10.1 i sorunsuz kurdum sayılır. Fakat hd 3000 ekran kartını 3mb ve gt540m yi ise 1gb olarak gördü.

Sizin yeni yuklediginiz hd 3000 kextlerini dediginiz gibi kext duzenleyici icine atip ok dedim ve reset yaptim. Fakat gene 3mb degismedi.

Acaba nerde nasil bir degisiklik yapmam konusunda yol gosterebilirseniz sevinirim.

Sanirim gt540m de kullanilabilir gibi geliyor ama nerden nasil bir duzenleme yaparak mac os a o gordugu kartı kullandirabilirim cozemedim.

Bu arada gt540m 2gb olmasina ragmen 1gb goruyor ama calissinda 1gb da yeter :)

Forumlarda config list degisiklikeri hakkinda cok bilgi var ama sanki hep bilen kisilere gore anlatimlar oldugundan ilk yapacak kisiye gore azcik karisik.

Aslinda kurmus oldugum ama nasi kullanacagimi cozmemde yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler.

CPU Türü Mobile DualCore Intel Core i5-2410M, 2400 MHz (24 x 100)

Anakart Adı Packard Bell EasyNote TS11HR

Anakart Çipseti Intel Cougar Point HM65, Intel Sandy Bridge

BIOS Türü Insyde (02/11/2011)

Görüntü Birimi
Görüntü Bağdaştırıcısı Intel® HD Graphics 3000  (2172 MB)
Görüntü Bağdaştırıcısı Intel® HD Graphics 3000  (2172 MB)
Görüntü Bağdaştırıcısı NVIDIA GeForce GT 540M  (2 GB)
Görüntü Bağdaştırıcısı NVIDIA GeForce GT 540M  (2 GB)

simdi IGPEnabler=No GraphicsEnabler=Yes PCIRootUid=1 komutlarını yazdim ve sonuc...

Intel HD Graphics 3000:

Yonga Ailesi Modeli: Intel HD Graphics 3000

Tür: GPU

Yol: Yerleşik

VRAM (Toplam): 512 MB

VRAM (Dinamik, Maks.): 10

Satıcı: Intel (0x8086)

Aygıt Kimliği: 0x0116

Revizyon Kimliği: 0x0009

Ekranlar:

Ekran:

Çözünürlük: 1366 x 768

Piksel Derinliği: 32 Bit Renk (ARGB8888)

Ana Ekran: Evet

Yansıtma: Kapalı

Çevrimiçi: Evet

Yerleşik: Evet

NVIDIA GeForce GT 540M:

Yonga Ailesi Modeli: NVIDIA GeForce GT 540M

Yol: PCIe

Yuva: Slot-1

PCIe Şerit Genişliği: x16

VRAM (Toplam): 1024 MB

Satıcı: NVIDIA (0x10de)

Aygıt Kimliği: 0x0df4

Revizyon Kimliği: 0x00a1

ROM Revizyonu: 0x00

donanımda 2 side mevcutlar ve suan duzeltmeyi safariden yapmaktayım :) buraya kadar ilerleyebildim sizden ricam nerede yanlış yapıyorum o konuda yardımcı olursanız heralde hd3000 enaz 1gb nvidia da 2gb olabilir :) tesekkurler.

suan bazı kextler daha denedikten sona son durum budur :)

Intel HD Graphics 3000:

Yonga Ailesi Modeli: Intel HD Graphics 3000

Yol: Yerleşik

VRAM (Toplam): 1024 MB

VRAM (Dinamik, Maks.): 10

Satıcı: Intel (0x8086)

Aygıt Kimliği: 0x0116

Revizyon Kimliği: 0x0009

Ekranlar:

Ekran:

Çözünürlük: 1366 x 768

Piksel Derinliği: 32 Bit Renk (ARGB8888)

Ana Ekran: Evet

Yansıtma: Kapalı

Çevrimiçi: Evet

Yerleşik: Evet

PCIRootUID=0 GraphıcsEnabler=Yes npci=0x2000.  kextler kurulumundan sona komutsuz ilk denememde bir suru bug hatası verdi bu komtları yazdım ve 1gb oldu :)

Aynı sorunu bende yaşıyorum sanırım device id yi değiştirmek gerekiyor kextin içinde nasıl yapılacağını bulamadım.

ben sifirdan temiz bir kurulum daha yaptim mecburen :) ilk kurulum ekraninda komutlarimi su sekilde yaptim...

PCIRoot=0 GraphicsEnabler=No cpus=1 npci=0x2000  bunlarla ilk kurulumu baslattim ve -v yapmadigimdan resimli sekilde acılmakla beraber,

hd 3000 512mb otomatik oldu, ses calisiyor , wifi ve eternet calismadi klasik.

wifi i da vietnam in son surumunden hicbir baska seyi kurmadan sadece wifi injekt i yukleyerek kuruyorum.

suan eternet karti goruyor fakat internete baglanmıyor, usb den hdd i secerek aciyorum :)

nvidia yi da goruyor ama kext siz standart nvidia gibi windows driver misali :)

benim eksiklerim suanda onemli olan nvidia 540m tanitabilmek ve acilisa usb siz sekilde bootloader la acabilmek.

onemli not: hd 3000 1gb tanıttıgımda chrome ve bazı uygulamalarda ust kısımda cızgısel seyler olusmustu. 512mb da stabil calismakta.

chameleon bootloader indirip kurun ve chameleon wizard ile boot ayarlarını yapınız yazdığınız şekilde

clover isterseniz clover indirip kurun ve clover configurator ile bilgisayarınıza göre düzenleme yapın

bu şekilde sistem açılacaktır

not: kurulumda fakesmc vb seçtiğinizden emin olun eğer seçmediyseniz fakesmc yi sisteminize kurun aksi halde açılmaz boot olsa bile.

o mb olayı için ise en basit çözüm clover bootloader kullanıp clover configurator ile gpu kısmından 0 ve 1 kısmı ile mb değeri olarak girişleri yapmaktır.

ben öyle yapıyorum. hatta ileriye gidip öyle yaptıktan sonra hex tablo aldım chameleon kurup ona çevirip ekledim kodu ve isim ile mb sorunum kalmadı :). device properties işi yani :) araştırabilirsiniz resimli anlatımlar mevcut. bilgisayar kullanabilen herkes yapabilir bunları :).

merhaba oncelikle ben bootloader kurmadım sanırım :) suan usb ile acıyorum ve derlemede chamelon gomulu sanırım o sayede usb den boot edıyorum :)

wizardla urastıgımda stabil olan sistemi bozabiliyorum o yuzden guvenemedim tekrar deneyip urasmaya :)

mesala sizin yeni hd3000 kextiyle duzenleme yapınca sanırım 1mb oldu ama buseferde stabil olmadı cesitli droplarla karsılastım.

esas derdim gt540 ımı duzgun kurmak onu aktif edebilsem makine super olcakda henuz sadece gosterebildim aktif edemedim.

yukarıda belittigim gibi 2. clean kurulumda makinem gayet sorunsuz performanslı sekilde calısmakta :)

eksiklerim gt540 , eternet ve bluetut sanırsam bunlarda tek lazım olansa aslında gt540 :)