desktop sistem kurmak icin tavsiye...
1 1

4 posts in this topic

merhaba Kemal bey ben masaustu bir sistem kurmak istiyorum. yabancı acıklamalarda okudugum kadarıyla mac ler amd crossfire teknolojisine 10.1 le gececek

demisler ama bu konuda tam bir acıklama okuyamadım.

bu durumda mac os nvidia sli mi desteklemeltedir ? yeni kuracagim sistemi hangisini destekliyorsa ona gore yapmak niyetindeyimde.

bana kuvvetli bir stabil calısan bir sistem onerebilirmisin tam uyumlu olarak bilginiz dogrultusunda ?

mesala i7 islemci , kuvvetli ekrankartı nvidia veya amd , bu saglam yapıyı desteleyecek iyi bir anakart.

sistemi kurma amacım genel olarak grafik, video montaj gibi uygulamalarla ugrasmak isteyisimden.

bu konuda bana saglam bir sistem tavsiyesinde bulunursanız sevinirim tesekkurler.

osx86 wiki den uyumlu donanım listesi ve uyumluluk durumlarına bakabilirsiniz

size genelleme bir tavsiyem şudur:

intel işlemci

gigabyte anakart (realtek ses ve ethernet kartı olan)

nvidia gt / gtx / gts ekran kartı (XXX şeklinde üç haneli yeni modeller)

bütçenize uygun ssd disk (çünkü yosemite ile ssd olmazsa çok yavaş boot oluyor)

bunlar genelleme ama markasal ve model serisi olarak ön bilgi size

daha ayrıntılı önceden toplanmışlar için tonymacx86 daki custobeast konularına bakınız ancak baya bir amerikan avrupayi yüksek topluyorlar yani ülkemizde dolara bakarsak zor toplanıyorlar :)

tabi bütçe varsa alabilirsiniz kolayca

SLI için gene önceden denenmişleri araştırmanız lazımdır ben size kesin bilgi veremeyeceğim çünkü riske atmak istemem sizi

not: monitörü dönüştürücü olmadan bağlayacak bir monitör ve ekran kartı alınız yani dvi ise dvi bağlayın dönüştrücü olmasın falan veyahut hdmi önerimdir.

ben evelce i7 1.nesil gigabyte h55 board ve asus ati 6850 1gb 256bit 2x1tb disk li 16gb ramli bir destop kurup 2 isletim sistemi kullaniyordum.

w7 ve 10.6.8 sorunsuz full hd sekilde calısmaktaydı.

simdide gene saglam bir sistem dusunmekteyim ama amd nin atagını duydum ve r9 290x gibi orta halli bir ekrankartı dusunuyorum

gene i7 4700 lu serine mesala 32gb ram sanırımda 512gb ssd olacak ?

27 inch ips full hd monitorum var hd den hd ye olmasada dvi dan hd ye de donusturucusuz olan kablo ile sorunsuz calısıyor.

amd ekrankartları son donemde daha iyi diye eger tanıtma sorunu yoksa dedigim gibi r9 290x dusunmekteyim o acıdan sizede bir danısayım dedim tesekkurler.

ben evelce i7 1.nesil gigabyte h55 board ve asus ati 6850 1gb 256bit 2x1tb disk li 16gb ramli bir destop kurup 2 isletim sistemi kullaniyordum.

w7 ve 10.6.8 sorunsuz full hd sekilde calısmaktaydı.

simdide gene saglam bir sistem dusunmekteyim ama amd nin atagını duydum ve r9 290x gibi orta halli bir ekrankartı dusunuyorum

gene i7 4700 lu serine mesala 32gb ram sanırımda 512gb ssd olacak ?

27 inch ips full hd monitorum var hd den hd ye olmasada dvi dan hd ye de donusturucusuz olan kablo ile sorunsuz calısıyor.

amd ekrankartları son donemde daha iyi diye eger tanıtma sorunu yoksa dedigim gibi r9 290x dusunmekteyim o acıdan sizede bir danısayım dedim tesekkurler.

amd r9 290x için aktif etme sürücüleri ve yöntemleri var ve hatta yanlışım yoksa clover bootloader otomatik aktif ediyor. ancak genede bakın videolardan vb benim gördüğümü anlayabilirseniz alın. eğer riske girmezseniz gtx serisi alabilirsiniz.ama nvidia işte :).