Amd Yosemite kurulum ve sonrasında beyaz ekran
2 2

5 posts in this topic

Merhaba 1 haftadır ne yaptıysam stabil bir sistem kuramadım mavericks dahil olmak üzere belki 15-20 defa denedim her iki işletim sisteminde de belli bir noktadan sonra beyaz ekrana geçip kalıyor. Yosemite'de en son kurulumu şu şekilde yapabilirdim npci=0x2000 -x kurulum bittikten sonra yine beyaz ekran verdi aynı kodu girerek sistemi açtım ama sanırım -x yüzünden hiç bir driverı tanımadı harici olarak usb ile diğer pcden kext atayım dedim driverları tanımadığı için usb'leride görmedi belki 50 farklı video izledim hiç bir şekilde olmuyor bu konuda yardım edebilecek kimse var mı ?

Aida64 raporunu ekte paylaştım.

Elimde ki sistemde bu.

İşlemci  : Amd Phenom 2 x6 1055t

Anakart : Asus M4A87TD/USB3

Ram      : Corsair V.Lowprofile 4x4 16 gb 1600mhz

E.Kartı   : ASUS 2GB HD EAH6950 DCII

Hdd       :120 gb sandisk extreme ssd

Monitör  : 24" Lg led

Report.htm

kuruluma amd kernellerden biri ile başlamanız lazım hocam kernel bug yapmış olabilir ve seçimlerinize dikkat ediniz özelleştir kısmında

İlk denemelerin o şekildeydi ama kurulum esnasinda ya beyaz ekran ya donma oluyordu. Bu bilgisini verdigim sekilde kurulum yapabiliyorum onun disinda malesef hic bir sekilde kurulmuyor. Suan stabil bir kurulum yapmak imkansiz bazi forumlarda ekran kartini desteklemedigi yazilmis. En basindan zaten kararimiz Skylake sistem toplayip ona kurulum yapmakti ama yeni urun oldugu icin sanirin onlarinda destegi yokmus.

Bende fx 8350 m5a97 le r2.0 da yoshemite 10.10.1 kurulumu /amd npci=0x3000 -v ile tamaladım buraya kadar sıkıntı yok. ancak sistem bundan sonraki süreçte hiç açılmadı. 

bluetooth aygıtını tanındığı yere geliyor o noktada sistem kilitleniyor. Bluetooth yok diyereke blutooth taktım onu da gördü ama sonuçta değişen birşey olmadı. Var mı bir fikriniz ?    

Bende de durum böyle. 

O özelleştirme kısmında nelere dikkat etmemiz gerekiyor ? Bi allahın kulu açıklamamış bunu üstelik araştırmadığım yer kalmadı ?