Yosemite 10.10.1nvdia gtx660 ''A Graphıcs Problem Has been Detected'' hatası
1 1

6 posts in this topic

AMD FX 8320 sisteme Yosemite 10.10.1 kurdum bütün driverler sıkıntısız çalışıyor ekran kartı hariç, nvdia geforce gtx660 2gb ekran kartı var bir türlü etkinleştiremedim. Bir grafik hatası bulundu diye uyarı geliyor , biraz daha uğraştıgımda ekran kartını tanıtabildim fakat bu seferde 3 mb video belleği gösteriyor. Maverick i sıkıntısız kurabiliyorum fakat baya bir araştırmama rağmen  hiç bir yerde kesin bir çözüm verilmemiş ve eminim birçok arkadaşta bu sorunla karşılaşmıştır. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

graphıcs.png

10.10.3 e güncelleyince sıkıntı halloldu. Güncellerken kernal sıkıntı yarattı kernalı değiştirip denedim sıkıntısız bir şekilde şuan çalışmakta.

Aynı işlemci bende de var. Nasıl kurdunuz acaba. Ben kurdum sonra mac restart atmak istedi attım. Boot menüdende oluşturduğum diski seçtim (d sürücüsnde capitanhdd diyr oluşturmuştum) maci kurarkende bunu sıfırlayıp kurdum ama ne yaptıysam beyaz ekranı geçemedim. Bir ara kurdum ekran bembeyaz fare simgesi defalarca döndü durdu sonra bidaha denedim ama olmadı o kurulum ekranını geçemedim. Yardım lütfen. 

diğer diskte maverick kuruluydu 10.10.3 yükleyince kernel panic verdi birdaha açılmadı yeni bir kernel bulup maverickle sistemi açıp yosemite i kurduğum diske attım.Sonrasında da yosemitele sistemi başlatıp nvdia web driver kurdum beyaz yada siyah ekran hatası alırsan nv_disable=1 komutunu kullan nvdia web driver linki altta 10.10.3 olanı indir

http://www.insanelymac.com/forum/topic/301416-nvidia-web-driver-updates-for-yosemite-update-01212016/

10.10.3'e nasıl güncellediniz ? 10.10.3 dmg dosyası indirerek mi yoksa sistem üzerinden mi ?

şu kernel işini anlayamadım neyi nasıl nereden değiştiriyorsunuz ? 

https://support.apple.com/kb/DL1804?locale=tr_TR    hocam burdan 10.10.3 ü indiriyorsun    

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Patched_Kernels    burdan da kernelları ve kextleri indiriyorsun , youtube a yazarzan nasıl yapıldığıyla ilgili videolar mevcut, yukarda yazdıgım komut(nv_disable=1) nvdia ekran kartları için amd ekran kartın varsa beyaz ekranı geçmek için PCIRootUID=1 komutu girmen lazım daha sonrada amd ekran kartı kexti bulup indirmen lazım ama beyaz ekranı geçmek için -x -v PCIRootUID=1 npci=0x3000 komutlarını gir

kernelpanic hatası alırsan sanal mac üzerinden kerneli değiştirebilirsin.